Doprava zdarma po celém Slovensku !!!

Metrážne koberce - bytové

Bytové koberce slúžia na zútulnenie Vášho domova. Aj cez veľký rozmach PVC podláh majú textilné podlahové krytiny svoje stále miesto v bytovom interiéri. Keď ráno zložíte nohy z postele, je určite príjemnejšie, cítiť pod nohami teplý koberec, než došliapnuť na "studenú" podlahu. Aj deti vo svojich detských izbách určite ocenia pri hraní teplý koberec na zemi. A samozrejme, že koberec má stále svoje nezastupiteľné miesto aj v obývacej izbe.

Koberce v metráži sú vyrábané v základných šírkach 3m, 4m a 5m. V menšej miere sú zastúpené aj doplnkové šírky 2m a 3,5m. Prevažná väčšina bytových kobercov má na spodnej strane filc dôvodu mäkšieho nášľapu. Tento filcový podklad má jedinú úlohu. Zaručuje, že koberec je pevný a nedá sa pokrčiť ako obyčajná látka. Farba filcu nehrá rolu !!! Z 90% sa koberce vyrába bud z lacnejšieho polypropylénu (PP), alebo drahšieho Polyamidu (PA), prípadne z ich zmesí. Zvyšných 10% kobercov sa vyrába z prírodných materiálov ako je vlna a sisal. Samozrejme textilné podlahová krytina z PP bude lacnejšie a zároveň jej životnosť bude kratšia. Najlacnejšie koberce preto budú koberce s nízkou slučkou vyrobené z polypropylénu. Takéto lacné koberce nakupujú zákazníci do bytov na prenájom, alebo napríklad do detských izieb. Podľa vzhľadu môžete vyberať medzi koberci slučkovým, vlasovými, alebo koberci s plastickým vzorom, kedy sa kombinujú vyššie a nižšie slučky, alebo sa jedná o kombináciu strihaného vlasu a slučky.

Tip pre Vás: ak uvidíte koberec s vytlačeným vzorom, prípadne vidíte, že vlákno mení farbu napríklad z tmavej do svetlej, jedná sa vždy o koberec vyrobený z polyamidu.